Anasayfa / HABERLER / FUTBOL OKULLARI / GALATASARAY SPOR OKULLARI YAZ KAMPI YETENEK TARAMASI

GALATASARAY SPOR OKULLARI YAZ KAMPI YETENEK TARAMASI

Galatasaray Spor Okulları merkezi olarak düzenlemiş olduğumuz Antalya Yaz Kampı, Türkiye’nin dört bir yanında bulunan spor okullarımız ve Yurt Dışında bulunan okullarımızın katılımı ile birlikte 8-14 yaş arası 1200 sporcuyu Galatasaray Futbol Akademi hocalarına izlettirerek yetenek taraması yaptı.

Galatasaray Spor Okulları Sorumlusu Sn. Hakan Bulut Antalya Yaz kampı ile alakalı açıklamalarda; İki dönem halinde gerçekleşen kampta 1200’ü aşkın sporcuyu izleme fırsatı bulduklarını, bu sporculardan yetenekli olanları Florya’da bulunan alt yapımıza kazandırmaya çalıştıklarını belirtti. Galatasaray olarak alt yapıya ve gençlere çok önem verildiğini bununla alakalı gerekli çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini söyledi. Daha sonra sözlerine şöyle devam etti;

Yılda 2 defa kamp ve farklı turnuva ve organizasyonlarla bunu dahada pekiştirmekteyiz. Sn.Başkanımız olsun, Spor Okullarından sorumlu yöneticimiz olsun ve diğer çalışma arkadaşlarımız olsun; amacımız alt yapımıza yetenekli sporcular kazandırmak. Türkiye’nin doğusundan batısına, birçok şehirden gelen genç yetenekler kendi aralarında kıyasıya rekabet ederek alt yapıya seçilme hakkı kazanmaya çalışırken, hemde Profesyonel sporcu abilerinin de nasıl kamp ortamı olduğunu yerinde yaşama ve görme şansına sahip oldular. Ayrıca kampımıza katılan sporcularımız duygularını ve heyecanlarını da birbirleri ile paylaşarak iyi bir sporcu olmak istediklerini belirttiler.

Galatasaray Türkiye çapında yetenek taraması yapıyor şeklinde birçok haber sitesi ve yerel medya’da yer alarak ülke genelinde ses getiren bir organizasyon olmuştur.

 

 

Hakkında admin

Benzer Yazılar

2018 KIŞ SÖMESTR VOLEYBOL KAMPI SONUÇLARI

Galatasaray Spor Okulları merkezinin düzenlemiş olduğu Voleybol Okulları 2018 Kış Sömestr Kampı Sonuçları aşağıda listede …

Powered by themekiller.com