Anasayfa / SPOR OKULLARI / BASKETBOL OKULLARI

BASKETBOL OKULLARI

Dünya Basketbolunun en önde gelen ülkesi olan Türkiye’de basketbol kalitesi günden güne artarak büyümektedir. Gelişen basketbol dünyasında Galatasaray Basketbol Okullarımız olarak başarının her daim peşinde olan, sınıflarında öncü ve ileri görüşlü antrenörlerimiz ve sporcularımızla beraber ülkemizde basketbolu geliştirmek, basketbol sevgisini ilerilere taşımak ve ülkemize yeni yetenekler kazandırmak asıl amacımızdır.

basketÇeşitli illerimizde faaliyet gösteren okullarımız ile birlikte sezon içerisinde ve sezon aralarında düzenlediğimiz Basketbol Kampları ile sporcularımıza, profesyonel sporcu olabilmeleri yolunda onların fiziksel ve zihinsel gelişimlerinin yanı sıra yeteneklerini sergileyebilecekleri ortamda basketbol seviyelerini arttıracak yüksek yoğunluklu antrenmanlar uygulanmaktadır. Ayrıca basketbol kamplarımız içeriğinde eğlenceli sosyal aktiviteleri barındırdığından gençlerimizi eğitimlerinde onlara eğitici ve öğretici bir dönem geçirmeleri sağlanmaktadır.

Sadece ülkemizde değil Galatasaray Basketbol’unu yurt dışına da taşıyoruz. Ülkeler arası kamplarımız ve NBA takımlarıyla beraber düzenlenen ve uygulanan ortak kamplarımız neticesinde sporcumuza dünya basketbolunu da tecrübe ettiren, onlara en iyi basketbol eğitimini veren kuruluş olmaktan gurur duyarız.

Powered by themekiller.com